• mail@12dim-glyfad.att.sch.gr
  • Ανατολικής Ρωμυλίας 101 -103 Άνω Γλυφάδα

ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023- 2024

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών της Ά Τάξης.

Σας ενημερώνουμε ότι η πρώτη συνάντηση με τις δύο εκπαιδευτικούς της Α’ Τάξης θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023, στις 17.30, στο χώρο του σχολείου.

Υπενθυμίζουμε ότι αύριο το πρωί τα παιδιά θα πάρουν τα σχολικά τους βιβλία, συνεπώς, θα πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα. Υπενθυμίζουμε ακόμα ότι αύριο Τρίτη και μεθαύριο Τετάρτη, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ τάξης θα σχολάσουν στις 12.25. Το τμήμα Α1 αποχωρεί από την θύρα στην οδό Ανατολικής Ρωμυλίας, ενώ το τμήμα Α2 αποχωρεί από τη θύρα στην οδό Άθωνος.

Ανυπομονούμε να υποδεχθούμε τους μικρούς μαθητές και τις μικρές μαθήτριες στην πρώτη τους μέρα στο Δημοτικό Σχολείο.

Για ακόμη μια φορά σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, με υγεία, δύναμη και πολλή δημιουργικότητα.

Οι εκπαιδευτικοί των δύο τμημάτων της Α΄ τάξης και ο Διευθυντής του Σχολείου

Κωνσταντίνα Κονελιάνου Α1